Poslední videa
video

video

video

Kontakt


Jan Raiskub

7r@email.cz

323-730-623
Facebook Like
langthis!


Charles R. Schwab: Lidé mohou uspět téměř ve všem

Charles R. Schwab: Člověk může uspět téměř ve všem

O tom, že ne všichni úspěšní lidé měli během své cesty vzhůru na růžích ustláno, jste si na stránkách magazínu Dreamlife již mohli přečíst desítky příběhů. A všechny tyto lidské osudy měly společného jmenovatele, který zní překážka. Překážka, kvůli které by se drtivá většina lidí nezdráhala svůj hvězdný sen nadobro vzdát a neúnavně obviňovat do nebe volající nespravedlnost, která jim ty pomyslné klacky naházela pod nohy. Ale nezoufejte, dost bylo negativ – Charles R. Schwab k této drtivé většině rozhodně nepatří!
--alternativni obsah--

Představte si 40. léta minulého století na jedné základní škole v kalifornské Santa Barbaře. Právě probíhá hodina angličtiny, a zatímco ostatní děti už ovládají čtení „jako když bičem mrská“, jednomu chlapci dělají seskupení písmenek v učebnici stále nepřekonatelné problémy. Jeho rodiče synovy potíže ignorují a učitelky ho automaticky řadí mezi ty žáky, které zaškatulkují pod štítek „pomalejší“. Seznamte se s Charlesem R. Schwabem – budoucím megaúspěšným investorem, zaměstnavatelem 13 000 lidí a zřejmě jedním z nejbohatších dyslektiků světa.

V době Charlesova dospívání se o této snad nejčastější poruše učení ještě mnoho nevědělo a tehdejší pedagogové obyčejně připisovali daný problém mentální zaostalosti, malé inteligenci či výrazné demotivaci. A ačkoliv v takovém momentu zatracení spousta dětí skutečně svou motivaci ztratí, Charles R. Schwab se rozhodl bojovat. Moc dobře si totiž uvědomoval, že zaostává za ostatními dětmi. Své nedostatky v hodinách angličtiny hvězdně vynahrazoval v matematice a sportu – stal se kapitánem golfového týmu a jeho úspěchy mu otevřely dvěře na Stanfordskou univerzitu, kterou úspěšně absolvoval.

„Nikdy jsem se nepokládal za hloupého, ale nemůžu vysvětlit proč. Prostě jsem si jen uvědomoval, že když na sobě budu tvrdě pracovat, možná se něco stane.“

A taky že se něco stalo. Počátkem 70. let si od svého strýce vypůjčil 100 000 dolarů a založil brokerskou firmu First Commander Group v San Franciscu. Její filosofie o dostupnosti investování pro každého způsobila raketový nárůst v počtu klientů a dnes již přejmenovaná společnost Charles Schwab Corporation obsluhuje téměř 8 milionů účtů.

„Člověk může uspět téměř ve všem, pro co najde neomezené nadšení.“

Po celá desetiletí však Charles vůbec netušil, že jeho problém se čtením má skutečné jméno. Velké procitnutí přišlo až kolem čtyřiceti let, kdy se u jeho syna začaly projevovat stejné potíže. Dlouhé série testů prokázaly, že trpí dyslexií. „Bylo to obrovské procitnutí,“ okomentoval to Charles R. Schwab, který přiznává, že stále nedokáže číst tak rychle jako ostatní lidé. Se svou poruchou se však vypořádal po svém – napsal tři knihy, které se okamžitě staly bestsellery.

„Neomezujte investování jenom na finanční svět. Investujte něco i do sebe a budete bohatě odměněni!“

Charles R. Schwab se pravidelně umísťuje v žebříčcích nejbohatších lidí světa, konkrétně se již několik let po sobě drží kolem 170. místa z celosvětového pohledu a zároveň patří mezi 50 nejbohatších Američanů. I ve věku 74 let stále aktivně působí v čele své společnosti a se svou ženou Helen vede filantropickou organizaci na pomoc dětem, které mají poruchy učení. Forbes jeho jmění odhaduje na 4,7 miliardy dolarů…

Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Jméno:

Validační kód
Validační kód


Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Stiforp menu
o STIFORPu
Zisk/výdělek
Nástroje v balíčku
FAQ - časté otázky
Jak zaplatit členství
Důkaz příjmu
Mate nejake otazky, nebo blizsi zajem ?
Mate nejake otazky, nebo blizsi zajem ??

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.


Vytvoreno 2012