Poslední videa
video

video

video

Kontakt


Jan Raiskub

7r@email.cz

323-730-623
Facebook Like
langthis!


MLM (Multilevelmarketing)
Co je MLM a odkud se vzal?

MLM znamená Multilevel marketing. Také se označuje jako network marketing, česky pak síťový marketing, referenční marketing, nebo více úrovňový marketing. Vznik tohoto obchodního modelu, se datuje k 20.rokům minulého stolení v Americe, v období prohibice, kdy byl přísný zákaz prodeje alkoholu.


Tento způsob prodeje, se však ukázal natolik efektivní, že se po nějakém čase, dostávalo na americký černý trh více alkoholu, než před vyhlášením zákazu prodeje. Tak byly položeny základy nejúspěšnějšího obchodního systému v dějinách.

Dnes používá po celém světě tento obchodní model spousta významných společností, kteří mohou vděčit právě tomuto způsobu prodeje za to, že se jejich zboží, či služby rozšířili do celé řady států po celém světě.


Multilevel marketing, jako způsob prodeje, si zvolila celá řada potravinářských a kosmetických společností, stejně jako ,mnoho jiných společností s velmi rozmanitým druhem zboží.


Tento velice efektivní a spolehlivý obchodní model, si každým rokem zvolí stovky dalších společností, vstupujících na trh po celém světě. Multilevel marketing byl dokonce pro svoji efektivitu navrhnutý na Nobelovu cenu.


Výhody MLM pro zákazníka


Network marketing, je také přímý prodej. Přímý prodej je pro zákazníky velmi atraktivní možností nákupu. Proč? Protože celý systém MLM je koncipován tak, že zákazníkovi je prodáváno přémo, prostřednictvím obchodních partnerů zboží za velmi výhodných cenových podmínek. Místo, aby šlo zboží od výrobce k velkoobchodníkům, a následně přes spoustu prostředníků do maloobchodu a teprve pak ke klientovi, dostává se zboží k zákazníkům od výrobce rovnou a to právě díky obchodnímu partnerovi Multilevel marketingové společnosti. Odpadají tak vysoké náklady na různé reklamní akce a marže jednotlivým prostředníkům.
Zákazník, má tak možnost zakoupit často velice kvalitní zboží za velmi příznivou cenu.


Hodnota obchodů, zprostředkovaných network marketingem, každým rokem neustále narůstá, stejně jako počet lidí, kteří jsou do některého síťového marketingu zapojeni. Celosvětový objem obchodů přímého prodeje překročil v loňské roce 120Mld amerických $.


Výhody MLM pro zapojené obchodníkyJsou to právě ty uspořené peníze, které Multilevelové společnosti ve velké míře vrací do obchodního systému a které jsou vypláceny obchodníkům jako odměna za jejich práci. Ušetřené peníze si může společnost dovolit investovat do vývoje nových produktů a zajišťovat tak pro své obchodníky neustále nové, kvalitní a atraktivní zboží. Tyto ušetřené peníze, se u těch seriozních MLM společností také investují do obchodníků prostřednictvím různých marketingových a produktových školení. Významnou výhodou pro obchodníky, zapojené do nějakého MLM systému je fakt, že nemusí mít žádné peníze ve zboží.


Nemusí držet žádný sklad. Zboží obchodník nejdříve prodá a pak jej v podstatě objedná u své MLM společnosti.To znamená úplně obrácený způsob,než na jaký jsme zvyklý, kdy obchodník si musí nejdříve zboží od výrobce zakoupit, a následně svým zákazníkům prodat. U takového prodeje ale obchodník vždy část své marže ztratí, neboť nikdy nedokáže předem odhadnout, jaké a kolik zboží je potřeba objednat. Nezná zkrátka dopředu množství zboží, které prodá. Praktickým příkladem obtížnosti přesného odhadnutí skladových zásob, jsou všem známe jarní, či podzimní výprodeje.


Další významnou výhodou pro obchodníky, zapojené do MLM je možnost profitovat, neboli mít část zisku i ze svého týmu spolupracovníků, které do obchodu zapojili a ukázali jim, jak obchod správně dělat. Je to spravedlivý způsob, kdy MLM společnost v podstatě odměňuje tohoto obchodníka za to, že se o příležitosti obchodu zmínil jiným lidem a poskytl jim hlavně v začátku tolik potřebnou obchodní podporu.


Každá MLM společnost nabízí kromě přesně definovaného provizního systému, na základě kterého jsou obchodníci pravidelně odměňováni i kariérový plán. Ale vezměme to od začátku.  Obchodníci u Multilevel marketingových společností mají několik různých možností odměny. Tou první je marže na prodaném zboží, která se většinou pohybuje od 30-40%. Další odměnou bývá tzv.bonus, který obchodník získá za prodej zboží v určitém objemu. Důvod, proč se ale spousta lidí rozhodne zapojit se do síťového marketingu, je ale právě možnost získat tzv.pasivní příjem. Pasivní příjem, je nejzajímavější a neatraktivnější forma odměny, neboť se nevyplácí obchodníkovi z vlastního prodeje, ale je to odměna z celkového objemu prodeje, který vytvořil jeho obchodní tým.


K možnosti získat takovou provizi je ale třeba splnit podmínky kariérového plánu, které má každá Multilevelová společnost odlišné. Kariérový plán je soubor pozic, od nejnižší po nejvyšší, kterou je možno u takové společnosti dosáhnout. Obecně platí, že čím vyšší pozice v kariérovém plánu, tím větší možnost ohodnocení.Některé MLM společnosti, odměňují své obchodníky po dosažení takové pozice, navíc atraktivní dovolenou, nebo možností užívání luxusního vozidla. Je to další forma poděkování a ocenění za dlouhodobé vynikající obchodní výsledky. Možností,jak vydělat u MLM společností, je zkrátka celá řada, vždy je ale potřeba si uvědomit, že za dobrými výsledky se skrývá dlouhodobá, plánovaná a soustředěná práce. Zkrátka i zde platí něco za něco.


Jak a kdy se v MLM vydělají peníze?V MLM společnostech, se vyskytují tři typy spolupracovníků. Těmi prvními jsou samospotřebitelé. To jsou lidé, kteří se zaregistrovali jen z důvodu slevy, kterou na zakoupené zboží, registrací získali.Tito lidé nemají z jakéhokoliv důvodu chuť, nebo čas prodávat. Pouze nakupují pro sebe zboží se slevou.


Další skupinou jsou lidé, kteří nakupují pro sebe zboží se slevou a občas prodají nějaké zboží svým kamarádům, nebo známým. Někdy se věnují prodeji ve svém volném čase a přivydělávají si tak ke svému platu, důchodu, nebo rodičovské dovolené.


Kromě slevy na své zakoupené zboží, si tak přivydělají peníze dle svého času a možnostem, které obchodu věnují. Třetí skupinou, jsou lidé, kteří se již prodejem nebo budováním svého týmu, živí na plný úvazek. Tuto skupinu lze nazvat již podnikateli, neboť si v podstatě tvoří svou firmu a věnují se svému podnikání naplno.


Co je potřeba zvážit při vstupu do MLM


Pokud se rozhodujete, zda se zapojit do nějakého MLM systému, je potřeba zvážit několik podstatných věcí. Jak dlouho již MLM společnost v ČR funguje a jaká je její historie. Vzhledem k množství společností, do kterých je možné se zapojit je potřeba se dobře rozhodnout. Na prvním místě je potřeba si vybrat zboží, ke kterému máme kladný vztah a který si dokážeme představit nabízet. Další věc, kterou je potřeba si hned na začátku dobře promyslet je, kolik času chceme, nebo můžeme obchodu věnovat. Musíme počítat s tím, že abychom byly v prodeji úspěšní, musíme ze začátku absolvovat mnohá produktová školení a semináře. Bez nich se úspěch nedostaví.


Tipy pro začátek práce v Multilevel Marketingu:


1) Pokud se už pro MLM rozhodnete, je důležité o svém záměru informovat svého partnera. Ideální je, vzít ho na Váš první seminář, kterého se zúčastníte. Nemusíte totiž umět, hned od začátku mu předat své získané informace ze semináře tak kvalitně, a rázem můžete mít ze svého partnera prvního člověka, který Vám začne Váš start rozmlouvat. Je lepší mu tedy dát šanci, ať si prezentaci od zástupce společnosti vyslechne spolu s Vámi, a pak si teprve udělá názor.


2) Dalšími lidmi, kteří Vás mohou od Vaší účasti v MLM zrazovat jsou někteří Vaši kamarádi a známí. To je prostě fakt, se kterým musíte počítat. Pravděpodobně to budou ti, kteří v minulosti v některém network marketingu neuspěli, nebo slyšeli o někom, kdo neuspěl.Tím byste se ale rozhodně neměli nechat odradit. Jejich zkušenost, je jejich zkušenost, Vy můžete mít úplně jinou. Vaši známí přeci také nejsou celý život v jednom zaměstnání. Také jistě hledali, zkoušeli a v ideálním případě si vybrali práci, která jim vyhovuje. A každému přeci vyhovuje něco jiného.


Naopak, Vaše rozhodnutí, vstoupit do nějaké silné a prověřené Multilevel Marketingové společnosti, pro Vás může znamenat opravdovou životní příležitost, která přijde jednou, možná dvakrát za život. A pokud tuto příležitost nevyzkoušíte, jak poznáte zda byla životní? Multilevel marketingové společnosti v ČR, již umožnili stát se milionáři, velkému počtu lidí. Tím nejsou myšleni majitelé MLM společností, ale lidé jako Vy, kteří chytili příležitost a už ji nepustili. Zjistili, že jim tato práce vyhovuje, baví je, a že se v ní dokáží realizovat. Dnes tito často mladí lidé pobírají statisícové měsíční odměny a určitě jsou rádi, že si nenechali tuto příležitost rozmluvit od svých kamarádů. Dnes mají sice už většinou jiné kamarády ale to je na jinou kapitolu…


3) Před zahájením Vaší aktivní činnosti v nějakém společnosti, síťového marketingu, je důležité si rovněž přesně ujasnit, kolik peněz budete chtít, nebo potřebovat vydělávat. Pravděpodobně totiž uběhne několik měsíců, než začnete vydělávat zajímavé peníze.Zatímco, pro někoho mohou být zajímavé peníze 15 000,-Kč,jinému nemusí tato částka postačit ani na pokrytí životních nákladů. Na to je potřeba myslet a v případě, že se rozhodnete věnovat MLM naplno, budete potřebovat finanční rezervu na toto přechodné období. Zdůrazňujeme to z toho důvodu, že jen málokterý sponzor, se svým novým spolupracovníkem takovou finanční rozvahu zodpovědně na začátku udělá.


Vyvaruje se tak případným nepříjemnostem, v podobě chybějícího cash flow. MLM je podnikání jako každé jiné, a bez počátečních nákladů a finanční rezervy se rozhodně neobejdete. Budete potřebovat peníze na propagační materiály, vzorky zboží, telefon, dopravu,případně školení atd. Zejména, pokud se budete chtít MLM podnikání věnovat jako svému hlavnímu pracovnímu poměru, je velmi důležité, absolvovat veškerá školení a semináře, které Vaše společnost pořádá. Takto získané informace, budou naprosto nezbytné pro Vaše úspěšné působení v MLM společnosti Připravit se na úspěšnou dráhu v MLM systému rozhodně vyžaduje, nejen snahu a zapálení, ale právě i neustálé vzdělávání se. Dnešní doba je dobou informací, a právě jejich znalost výrazně ovlivní Váš úspěch.


Jaké možnosti MLM společnosti nabízí?


V ČR, stejně jako v celém světě existuje opravdu velké množství MLM společností. Pokud se rozhodnete, pro nějakou z nich, zjistěte si určitě, jakou má konkurenci a jak velký trh již v současnosti zaujímá. S konkurencí se v nějaké podobě jistě u svých zákazníků potkávat budete, a je dobré konkurenci znát. Jedině tak můžete zákazníka přesvědčit o výhodnosti, právě toho Vašeho produktu či služby. Každá MLM společnost, má svůj specifický kariérový plán a provizní systém. Tyto dvě oblasti, musíte bezpodmínečně znát. Pokud totiž budete chtít především tvořit svůj obchodní tým a nebudete chtít dlouhodobě prodávat, mohlo by Vás nepříjemně překvapit např.:


- že vyplacení Vaší meziprovize z Vámi postaveného týmu je podmíněno vlastní vysokým měsíčním odběrem zboží
- nebo, že meziprovizi z vašeho týmu, můžete pobírat až po uplynutí nějaké definované lhůty, a vázané navíc k nějaké pozici atd.


Proto je důležité se z kariérovým a provizním plánem seznámit ideálně před počátkem spolupráce.


Pozor na společnosti, maskující se za MLM


Při výběru MLM společnosti je potřeba se mít na pozoru, před společnostmi, které se za MLM jen vydávají a maskují svoji podvodnou činnost. Jak je poznáte? Velice snadno. Často se zisk u těchto společností, netvoří prodejem, nějakého produktu, či služby, ale peníze se vybírají právě od nových členů, často bez jakéhokoliv smysluplného plnění. Zatímco, registrace u seriózních MLM společností,se pohybuje v řádů několika tisíc korun, u těch podvodných je často i několik desítek tisíc. Rovněž si dejte velký pozor na pseudo finanční společnosti, které „obchodují“ s různýmy typy finančních produktů, kde se klient musí upsat na několik let splácení,ohlídané vysokými sankcemi.


Tyto společnosti, nemají se slušnými a poctivými MLM společnostmi nic společného a bohužel jen kazí jméno ostatním, kteří pracují s klienty poctivě.


Hlavní výhody podnikání s prověřenou MLM společností s průhlednou historií


- neustálý růst celosvětového objemu obchodů prostřednictvím MLM společností, překročil  120Mld amerických $ za rok
- podnikání s firmou, která má již vybudovanou dobrou značku a je v podvědomí zákazníků
- firma vyvíjí neustále nové a atraktivní zboží
- firma zajišťuje všechny potřebné certifikáty kvality a povolení k prodeji zboží
- obchodník nemusí řešit prodejní materiály, vše má k dispozici
- zajištěné marketingové i produktové školení pro sebe i lidi ve svém týmu
- není nutné kupovat zboží na sklad
- já sám si vybírám si lidi, které chci mít ve svém týmu
- možnost se učit od těch nejúspěšnějších ve firmě
- nízké vstupní náklady
- transparentní a průhledný marketingový a provizní plán – vím vždy kolik za co
- možnost budovat svůj tým i mimo hranice ČR a profitovat z nich stejně jako v ČR


To nejdůležitější pro Váš MLM business


MLM je síťový prodej, jinými slovy, pokud chcete zažít opravdový úspěch v MLM podnikání, musíte dokázat dvě věci.
1) Sami se naučit prodej a osvojit si způsob, jak přivést do tohoto businessu, další cílevědomé a podnikavé lidi
2) To samé naučit Vaše lidi pod Vámi


Budování Vaší sítě není o kvantitě ale o kvalitě. Pokud Vás nemá práce frustrovat, a pokud nemáte víc dávat než získávat, potřebujete do svého MLM businessu, přivést ty nejschopnější. Je těžké někdy odhadnout, komu ve své struktuře věnovat svůj drahocenný čas a komu ne, jestli se ale ten, komu pomáháte snaží nebo ne, poznáte velmi rychle. Stačí se podívat do jeho diáře, ten prozradí vše <img src='images/smiley/smile.gif' alt='Úsměv' style='vertical-align:middle;' />
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Jméno:

Validační kód
Validační kód


Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Stiforp menu
o STIFORPu
Zisk/výdělek
Nástroje v balíčku
FAQ - časté otázky
Jak zaplatit členství
Důkaz příjmu
Mate nejake otazky, nebo blizsi zajem ?
Mate nejake otazky, nebo blizsi zajem ??

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.


Vytvoreno 2012