Poslední videa
video

video

video

Kontakt


Jan Raiskub

7r@email.cz

323-730-623
Facebook Like
langthis!


Kiyosakiho finanční gramotnost: Proč říci své "ano"?

 


Téma: Finanční gramotnost, mentor: Robert Kiyosaki.


V obecenstvu stojí na jedné straně obrovská skupina lidí, kteří absolutně souhlasí, na druhé ti, kteří rezolutně nesouhlasí. Tyto dvě skupiny se stále ne a ne shodnout. Proč vznikla taková spousta rozporů a jaké hledisko zaujímáte k otázce finanční inteligence předávané Robertem Kiyosakim vy?
 

Ano, na adresu Roberta Kiyosakiho proběhlo již tolik diskusí (jak pozitivních, tak i negativních), že jsme se rozhodli připojit i náš pohled na věc. Odklidíme-li totiž stranou svůj osobní pohled zabarvený různými vlivy a spatříme situaci z nadhledu, máme možnost se od té chvíle dívat na situaci úplně jinak. Komu budeme naslouchat radši? Jistě člověku, který ví, o čem mluví, a svými výsledky svá slova pouze podtrhuje - nikomu jinému. Touží-li tedy člověk po bohatství, je moudřejší učit se raději od mentora, který je bohatý, nebo je na místě dát na rady někoho, kdo je po uši v dluzích a z povzdálí hlásá: "Tohle je blbost, tohle nejde"? Slova, která můžeme brát vážně, jsou pouze ta, jež jsou podtržena výsledky používáním těchto slov.

Pamatujte, že obecné debaty z úrovně divokého teoretizování jsou oproti rovině výsledků naprosto nicotné a nemají ani pramalou váhu!

Mnoho lidí touží po radě, jakým způsobem vytvořit svou vlastní finanční prosperitu a svobodu - pro mnohé je to tím nejfrekventovanějším tématem ze všech. Není moudřejší rady než od člověka, který již touto cestou prošel - a je tedy již bohatý. A ačkoliv je na světě mnoho fungujících systémů vedoucích k prosperitě, lidé se jimi přesto neřídí, jelikož jsou z jejich perspektivy příliš složité a namáhavé k následování. Moderní doba a lidé nechtějí žádné složité systémy - jsou hladoví po snadných instantních řešeních. Robert tedy jejich volání vyslyšel a jednoduše říká: "Musíš umět kupovat aktiva a budeš bohatý!" Předává dál to, co mu předal jeho bohatý otec jako základ veškerého bohatství. Všimněte si, že tu nikde není řečeno, že to bude snadné a že všechno půjde jako na drátkách! Lidé se však opět ozvou: "Takhle snadný to nemůže být! A kdyby... bla bla bla". Pokud mu však tato rada přinesla bohatství a finanční prosperitu, nedošly náhle dotyčnému argumenty? Copak není úplně zřejmé, že za těmi čtyřmi slovy je skryto něco, co dotyčný doposud nespatřil? A pokud i přesto vymýšlí nové a nové argumenty, že takto zbohatnout je nemožné, jde již pouze o volání jeho ega po potvrzení důležitosti a pravdivosti jeho názorů ostatními, ničeho jiného. Není však žádným tajemstvím, že Kiyosaki nepostupoval stylem: "Dobře, něco jsem lidem nastínil, zbytek si nechám pro sebe." Vždyť má na kontě již přes 10 knih, tak kde je problém? Materiálů ke studiu a tipů je habaděj.

Vždyť by nám Robert úplně stejně mohl nabízet tipy, jak vyšlechtit bonsaj - abychom však uvěřili jeho umu, nejprve bychom chtěli vidět jeho zahradu, je to tak? Robert však (podle našich zdrojů) není vášnivým pěstitelem bonsají. Je pěstitelem bohatství a jeho zahrada podnikatelských úspěchů vzkvétá, což je zároveň nejdůležitější zprávou pro toho, kdo touží zasadit semínka finanční svobody i do vlastního života. Na pěstování bonsají si sežeňte jiného odborníka. Pokud však toužíte po bohatství, můžete naslouchat Robertovi...

Toť náš pohled na věc. Budeme rádi, zanecháte-li nám v diskusi pod článkem svůj názor. Zastáváme se tu Kiyosakiho a tvrdíme, že je to to nejlepší, co můžete udělat? Že bez těchto rad nemůžete zbohatnout? Nic takového netvrdíme! Kiyosakiho pojetí finanční gramotnosti je jednou z fungujících cest k bohatství a pokud se komukoliv nelíbí ( zároveň však prahne po bohatství ) , nechť si zvolí jinou. A pokud vám tento systém nevyhovuje, vaší povinností není ho hanit - co takhle raději věnovat svou energii hledání nebo vytváření své vlastní cesty? Kritika vás nikam neposune. Jste-li však těmi, kteří touží proniknout hlouběji za Robertova slova, stále ještě tu ta jedinečná možnost je.

Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Jméno:

Validační kód
Validační kód


Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Stiforp menu
o STIFORPu
Zisk/výdělek
Nástroje v balíčku
FAQ - časté otázky
Jak zaplatit členství
Důkaz příjmu
Mate nejake otazky, nebo blizsi zajem ?
Mate nejake otazky, nebo blizsi zajem ??

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.


Vytvoreno 2012